Wycieczka rowerowa do Czerwonego Klasztoru.

17 września 2024r. uczniowie klas III i/t oraz II i udali się na wycieczkę rowerową na Słowację do Czerwonego Klasztoru. Wyjazd poprzedziło przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych oraz zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa poruszania się w kolumnie rowerowej.

Trasa rowerowa z Krościenka n.D do Czerwonego Klasztoru to wspaniały pomysł na relaksującą, jednodniową wyprawę. Czas potrzebny na jej przebycie w dwóch kierunkach to około 2,5 godziny, ale trzeba przeznaczyć go więcej na postoje, odpoczynek, podziwianie widoków, jedzenie oraz zwiedzanie Czerwonego Klasztoru.

Pochmurna pogoda, dopisujące humory i wspaniałe towarzystwo sprawiły, że wycieczka zakończyła się sukcesem, a uczniowie już z niecierpliwością oczekują następnej.

tekst Michał Morawczyński