Uczniowie ZSZiP na Międzynarodowych Targach HORECA

18.11.2016 r. grupa uczniów z klas gastronomicznych naszej szkoły uczestniczyła w 24. Międzynarodowych Targach HORECA Gastrofood w Krakowie. Co roku ponad 360 wystawców z kraju i zagranicy prezentuje kompleksową ofertę wyposażenia obiektów gastronomicznych i hotelowych, zaplecza kuchennego, sal restauracyjnych oraz żywności, napoi i win z całego świata. Celem targów jest przedstawienie aktualnych trendów w sektorze szerokiej rzeszy gastronomów i hotelarzy. Kompleks targów HORECA to także prezentacja nowości branżowych, innowacyjnych rozwiązań i zastosowanych technologii. Zakres tematyczny targów obejmuje:

• Żywność mrożoną i lody
  • Mięsa, wędliny i dziczyznę
  • Ryby i owoce morza
  • Produkty nabiałowe
  • Produkty mączne i zbożowe
  • Produkty piekarnicze
  • Warzywa i owoce
  • Wyroby tłuszczowe
  • Słodycze i produkty cukiernicze
  • Napoje alkoholowe i bezalkoholowe
  • Zioła i przyprawy

Nasi uczniowie zaznajomili się z pełną ofertą targów. Mieli możliwość poznania najlepszych firm branży gastronomicznej i hotelarskiej. W trakcie zwiedzania odbywały się liczne pokazy, prezentacje i degustacje. Młodzież w strefie Salonu kawy i herbaty miała możliwość degustować najlepsze odmiany kawy i herbaty.

Bogatsi o wiedzę z zakresu nowinek gastronomicznych wróciliśmy do szkoły zadowoleni 🙂

[su_animate]

zobacz-galerie-zdjec[/su_animate]