Na pamiątkę wspólnych lat posadziliśmy drzewa.

W miniony piątek – 27 września 2024 roku, we współpracy z Nadleśnictwem Krościenko, uczniowie klasy 5 g/h wspólnie posadzili 100 jodełek.

Drzewa od najdawniejszych lat są świadkami historii.  Nam chodziło o naszą szkolną historię – pięć wspólnych lat w technikum. Pomysł stworzenia takiej trwałej pamiątki, pojawił się już w klasie pierwszej. Dziś został zrealizowany, w ostatniej klasie razem posadziliśmy drzewa.

W zorganizowaniu akcji pomogli nam leśnicy z Nadleśnictwa Krościenko: Pani Aleksandra i Pan Przemek, którzy wyznaczyli miejsce, dostarczyli sadzonki i współuczestniczyli w przebiegu naszego przedsięwzięcia. Na początku Pani Aleksandra opowiedziała nam o zagrożeniu, jakim dla zwierząt w lesie są śmieci. Następnie udaliśmy się na Marszałek. W trakcie wędrówki posprzątaliśmy trasę oraz miejsce, w którym mieliśmy posadzić nasze drzewka. Po instruktażu Pana Przemka: „zielonym do góry” przystąpiliśmy do pracy. Wykopanie dołka, włożenie sadzonki i już. W efekcie wspólnie posadziliśmy aż 100 jodełek! A ile było przy tym radości i śmiechu.

Warto wiedzieć, że jodła, ze swoimi zawsze zielonymi igłami, jest symbolem nieprzemijalności. Zaś aromat jodły ma właściwości relaksujące, które pomagają obniżyć poziom stresu i napięcia.

Aby w przyszłości odnaleźć nasze drzewa w leśnej gęstwinie, odszukaliśmy i zanotowaliśmy współrzędne geograficzne miejsca, w którym posadziliśmy jodełki.

Wycieczkę zakończyliśmy przy ognisku i wspólnym posiłku.

Dorota Nelle-Zborowska oraz uczniowie klasy 5g/h