W dniach 27-28 października br. uczniowie klasy 1 HT oraz IV T uczestniczyli w wyjeździe do Budapesztu.

Z okien komfortowego autokaru podziwialiśmy piękne kolory jesieni przejeżdżając przez Słowację.

W stolicy Węgier czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po najciekawszych miejscach- Plac Zamkowy, Parlament, Baszty Rybackie, Kościół Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów, Cukiernia Sissi, Pałac Budański , Plac Bohaterów, Vajdahunyad vára, najcieplejsze kąpielisko w Budapeszcie, Széchenyi fürdő, Andrássy út, Lasek Miejski, Bazylika Św. Stefana.

Jednym z ciekawszych elementów wyjazdu była jazda budapesztańskim metrem. Dowiedzieliśmy się, że jest ono jednym z najstarszych w Europie, a linie różnią się wyglądem i głębokością położenia.
Podróżowanie nim było dla nas nowym i interesującym doświadczeniem.

Panowała miła atmosfera, a zdobyta wiedza i wspólnie spędzony czas sprawiły, że będziemy ją długo wspominać.
tekst: Barbara Kozłecka

Podziel się swoją opinią