Aktywny dzień uczniów klasy 1t i 1h – zajęcia na strzelnicy oraz Jump Planet

20.05.2024r. klasa 1t oraz 1 h uczestniczyły w zajęciach strzelectwa w ramach podstawy programowej edukacji dla bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się na strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w profesjonalnej strzelnicy umożliwiająca sprawdzenie swoich sił w strzelaniu do celu z prawdziwej broni. Przed ćwiczeniami odbyła się odprawa przeprowadzona przez pracowników strzelnicy, którzy poinstruowali uczniów jak należy zachowywać się podczas strzelania, na co zwrócić uwagę, aby było bezpiecznie oraz jak naładować i rozładować broń.

Po zajęciach na strzelnicy uczniowie udali się na dwugodzinną zabawę do Jump Planet – parku trampolin w Nowym Targu, gdzie próbowali swoich akrobatycznych sił.

Tekst: J.M