Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

„Ucz się z wczoraj. Żyj dla dzisiaj. Miej wiarę w jutro!”. Sentencją wypowiedzianą niegdyś przez Alberta Einsteina 2 września 2024 w szkolnej auli zainaugurowano nowy rok szkolny. Uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klas trzecich Technikum, była okazją do powitania nauczycieli i młodzieży, którzy po wakacjach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Szczególnie ciepło zostali powitani uczniowie klas pierwszych.

W swoim przemówieniu Pan Dyrektor, Maciej Czaja, życzył pierwszoklasistom, by szkoła stała się dla nich miejscem nauki, przygody, bezpieczeństwa. Nauczycielom cierpliwości i wytrwałości w codziennej pracy.

Nie zabrakło również nawiązania do 85 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Wydarzenia tragicznego, odległego w czasie, ale wciąż żywego w pamięci kolejnych pokoleń Polaków. Po zakończonej uroczystości młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal lekcyjnych.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy w bieżącym roku szkolnym, sukcesów, rozwoju własnych zainteresowań oraz miłych chwil spędzonych w murach szkoły. Nauczycielom niegasnącej energii do pracy, samorealizacji w życiu zawodowym i satysfakcji z płynącej z pracy z uczniami.

red. Barbara Skubisz