To szczególne święto pracowników oświaty, a także uczniów w naszej Szkole zawsze obchodzone jest uroczyście. Strój galowy, życzenia kierowane w stronę pedagogów oraz uczniów są dowodem tego, że ma istotnie niezwykły charakter.
Tak było i w tym roku. Zorganizowaniem akademii upamiętniającej to święto zajęły się klasy II h/t, II i oraz III i. Jej początek tradycyjny: krótki rys historyczny, podkreślenie wagi oświaty i wychowania w życiu młodego człowieka, przemówienia oraz życzenia dla nauczycieli i uczniów. To w tej części padły znamienne słowa: Jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym w sposób szczególny my, uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom.
Potem część artystyczna, w tym roku w wydaniu kabaretowym. Na początek lekcje na wesoło. Można było podziwiać popisy uczniów, którzy wcielili się w pedagogów nauczających matematyki, języka angielskiego, biologii i języka polskiego. Następny punkt programu – teleexspress. Prezenterzy przedstawili w nim najnowsze wiadomości z zakresu oświaty, wizję nauczycielskiej przyszłości, kącik porad, a także nowinki ze świata edukacyjnej mody. Na koniec Dyplomy 2014, czyli wyróżnienie nauczycieli, którzy głosami uczniów zwyciężyli w poszczególnych kategoriach. Wśród nich znalazły się m. in. Wyrozumiały dla ucznia, Pomysłowy, Zawsze uśmiechnięty, Otwarty na nowe inicjatywy.
Organizacja akademii jest zawsze sporym wyzwaniem. Dlatego też składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie. Na szczególne słowa uznania zasługują reżyserzy całego widowiska, czyli uczniowie klasy III i: Maciej Błażusiak, Dawid Knutelski i Justyna Groń. Justyna wykazała się także niemałym talentem aktorskim, podobnie jak jej koleżanki i koledzy z klasy II i: Jakub Gomułka, Dawid Syjud, Rafał Ziemianek, z klasy III i: Dawid Zachwieja, Patryk Raszkiewicz, Anita Tokarczyk oraz z klasy II h/t: Lucyna Hryc, Anna Jurek, Marzena Kacwin, Patrycja Podsiedlińska, Monika Rozmus, Beata Wójcik, Gabriela Gardoń, Karolina Nieć , Monika Słowik. Olbrzymie znaczenie miała także kwestia techniczna, za którą odpowiadali wspomniani uczniowie klasy III i: Maciej Błażusiak, Dawid Knutelski oraz Wojciech Jurkowski.
Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za współpracę.
red. Renata Janik